Маракату (Maracatu)Маракату (Maracatu)Маракату (Maracatu)

Маракату – танок з історичним та релігійним корінням, вельми популярний в штаті Пернамбуку (північно-східний штат Бразилії). Раніше назва маракату в Бразилії використовували для позначення збору чорношкірого населення. Після ці збори трансформувалися в карнавальну ходу, в пам’ять королів Конго. Хід складається з оркестру музикантів і танцюристів. Оркестр складається тільки з ударних інструментів. Домінуючими в цьому оркестрі є барабани АЛФАЇ. Їх сила звуку змушує серце битися під ритм Маракату.

Перший документальний запис про цей карнавал датований 1711 роком (місто Олінда, штат Пернамбуку). Спочатку це було лише оркестровий хід, згодом до цього додався ще й танець. Маракату відрізняється від інших танців своєю хореографією. Зараз маракату традиційно виконується у вигляді костюмованої театральної вистави. Маракату ділять за типами та назвами: maracatu de baque virado, maracatu nacao, maracatu rural, maracatu de orquestra.

Маракату (Maracatu)Maracatu de Baque Virado ou Nacao 

– танок, який зображає церемонію Короля Конго, в процесі якої кожне африканське плем’я, перенесене в Бразилію в якості рабів, короновали своїх короля і королеву – лідерів рабських спільнот. У танці зображується королівська свита, якою вона була в колоніальний період.

Maracatu nacao – танець, в якому задіяні фольклорні персонажі регіону Пернамбуку (серед них: Король з Королевою, Придворна Дама, зброєносці, хранитель Герба, байанци і Кабоклу (аборигени Бразилії), а також Калунга – лялька, що символізує минуле. Король і королева рухаються під величезним парасолькою в оточенні слуг; Придворна дама тримає в руках ляльку Калунга. За свитою йдуть музиканти, які співають та грають на величезних барабанах.

Maracatu de Baque Solto ou Rural – головна відмінність від традиційних маракату, відсутність в ході короля і королеви. Головна фігура в цьому танці понад два метри в довжину (нагадує китайських драконів).