Форро (Forro)Форро (Forro)Форро (Forro)

Найбільш популярний жанр на північному сході Бразилії. Традиційне форро, грається винятково трьома інструментами (акордеон, zabumba (невеликий барабанчик) і металевий трикутник і зараз відомо, під назвою  “forro pe-de-serra”. Це традиційне форро було створено Луїзом Гонзага (Luiz Gonzaga), який трансформував baiаo (слово, що походить від baiano і позначає розігрів для натхнення перед грою у артистів) в більш витончений ритм. Пізніше, форро стало популярно по всій Бразилії, в формі більш повільного жанру, відомого як xote.

Одна теорія розшифровує forrо як “for all” (для усіх – англ.). Є теорія бразильського фольклориста Камара Каскуду (Cаmara Cascudo), який вказує на походження форро від слова forrobodо, що означає “величезна вечірка” або “шум, гам, збудження” . Так чи інакше, форро зазвичай про кохання, пристрасть, ревнощі, або любовних спогадах.

Існує три ритму forrо: xote (повільний ритм), baiаo (оригінальний forrо), arrasta-PЕ (найбільш швидкий з трьох),  крім цього, багато танцювальних стилів, які змінюються в залежності від місцевості і можуть бути відомі під різними назвами в різних місцях. Танець танцюється в парах, зазвичай дуже близько один до одного. Лівою рукою чоловік тримає праву руку жінки як у вальсі, праву руку – на її спині. Ліва рука жінки – навколо шиї чоловіка; в цьому стилі права нога чоловіка знаходиться між ніг жінки, слідуючи африканської традиції закритих стегон. Інші стилі танцуются трохи на відстані пристойності, тримаючись тільки руками. Вплив сальси та інших карибських танців додало forrо динамічності, різні оберти, хоча це і не завжди можливо на багатолюдному танцмайданчику форрос.

xote: базовий стиль, танцюється в закритій підтриці, рухи вліво-вліво-вправо-вправо, ні поворотів або варіацій.

baiаo / PЕ-de-serra: в основі лежить стиль xote, але партнери розгойдуються з боку в бік і меньш переміщаються ногами, щоб встигати за більш швидкої музикою.

arrasta-PЕ: може танцюватись тільки своїм стилем, багато в чому схожим на дуже швидке xote, але акцент танцюється обома ногами по черзі.