Португальська моваКраїни в яких використовують португальську мову:

Португальский язык Бразилія

 

Португальский язык – Португалія

 

 

Португальский язык – Ангола

 

Кабо-Верде, Гвінеї-Бісау, Сан-Томе і Прінсіпі, Східного Тимору (поряд з австронезийскою мовою тетум) і Макао (поряд з китайською).

Крім того, по-португальськи говорять сотні тисяч жителів Франції, Парагваю, ПАР, США та Індії (район Гоа).
Португальська мова належить до іберо-романської підгрупи романської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Це друга за кількістю носіїв романськоі мови після іспанської мови. Загальне число мовців португальською – близько 240 млн чоловік, для 220 млн з них вона є рідною. Згідно з різними критеріями португальська мова займає за поширеністю в світі VI-VIII місця.

Португальська писемність побудована на основі латинського алфавіту, з рядом діакритичних знаків. Існують два основні варіанти португальської мови: європейський і бразильський, а також ряд креолізірованних різновидів в країнах Африки і Азії, що відрізняються один від одного фонетично, лексично, орфографічно і, в меншій мірі, граматично.

У колишніх португальських колоніях – Анголі та Мозамбіку – існує європейський варіант португальської мови з великою кількістю запозичень слів з африканських мов.

У Португалії розрізняють діалекти північні (провінції СЄІР Ентре-Дуро, Міранда) і південні (Естремадура, Алентежу і Алгарве). У Бразилії є діалекти півночі і півдня. Великий вплив на португальську мову надала іспанська, яка тривалий час використовувалася в Португалії в якості літературної мови.

Не уникнув впливу на португальську мову і французька мова. Відкриття та освоєння португальцями величезних заморських територій наклало відбиток на мову. Численні екзотичні слова, перш за все азіатського походження, проникли в португальську мову, а через посередництво – в інші європейські мови.

У Бразилії домінує бразильський варіант португальської мови. Капоейрістів ця мова цікавить тим, що всі пісні, яке співають капоейрісти у всьому світі на роді, виконуються на португальською мовою.

Що ми можемо порадити, тим хто планує освоювати португальську мову самостійно:

Базові сім уроків з граматики португальської мови:
http://speakasap.com/ru/portuguese-in-7-lessons.html

одночас дві версії португальської мови: бразильський і португальський варіант.

Багато корисної інформації , посилання на фільми, словники, підручники, живий форум і багато іншого:

http://www.falar.ru/

Дуже багато корисних посилань на різні сайти з вивчення португальської мови:

http://petitepolyglot.com/portu46/

Словниковий тренажер:

http://hosgeldi.com/por/

Пісні капоейри, які ми співаємо на роді з транскрипції і перекладом на нашому сайті:

https://capoeira-ukraine.com/ru/media/cancao.html