Местре ПаштіньяПрофессора Ирена

Местре Паштінья (Вісенте Феррейра Паштінья) народився 5 квітня 1889 (Сальвадор, Бразилія) – видатний местре капоейри Ангола (Angola).

У 8 років з капоейрою його познайомив моряк-африканець. Спочатку це був просто хлоп’ячий інтерес, прагнення навчитися постояти за себе.

Юнаком він вступив в морську школу. Свої заняття не залишив, а навпаки почав залучати своїх товаришів по службі в капоейру. У віці 21 року він залишає морську школу, плануючи стати професійним художником.

У 1941 році на запрошення свого учня Аберре він відвідав вуличну Роду «ladeira do Gengibirra» (Сальвадор), після якої, присутні на ній капоейрісти попросили його вести у них заняття. Так відкрився “Спортивний Центр Капоейри Анголи”, розташований на площі Пелорінью.

Местре Паштинья
Кольори форми його учнів, чорний з жовтим, кольора його улюбленої футбольної команди «Ypiranga» Futebol Clube.

У своєму житті Паштінья встиг попрацювати як чистильник взуття, моряк, золотошукач, охоронець при казино.

Життя Местре Паштінья, на жаль закінчилася зовсім не райдужно. Паштінья – старого, хворого і повністю сліпого, уряд попрохав звільнити будівлю Академії капоейри для ії реконструкції. Під час переїзду було втрачено майже все майно Академії, інструменти, картини, фотографії. Цю будівлю йому більш ніхто не повернув. Замість цього будівля стала використовуватися як училище для офіціантів. Він помер в 1981 році, у віці 92 років, в бідності, покинутий усіма.

Але капоейра Ангола не припинила свого існування після його смерті. Два його учня, Местре Жоао Гранді і Местре Жоао Пікену, продовжили розвивати цей стиль капоейри.

Про капоейру Анголу сам Местре Паштінья говорив так:

Капоейра Ангола – це особлива магія рабів в їх прагненні до свободи.