Местре БімбаПрофессора Ирена

Местре Бімба (справжнє ім’я Мануель душ Рейш Машаду 23 листопада, 1900, Сальвадор, Бразилія – 15 лютий, 1974).

Почав вивчати капоейру у віці 12 років. У той час капоейра все ще переслідувалася в Бразилії, згідно з прийнятою в 1892 році першої Конституції Бразилії. Подорослішавши, Бімба до простої практиці капоейри став додавати руху з іншого африканського бойового мистецтва – батук. Це поклало початок розвитку стилю капоейра Режіонал.

У 1928 році, після вистави в палаці губернатора штату Баїя, Местре Бімба переконав представників влади офіційно дозволити капоейру,  довівши її високу культурну цінність.

Местре Бимба
Свою першу школу капоейри Местре відкрив в 1932 “Academia-escola de Cultura Regional”, в Сальвадорі. Він додав в капоейру відсутні правила і нововведення.

Головними нововведеннями можна назвати білу форму для учнів і градацію.

У 1936 році Бімба викликає бійців будь-яких бойових мистецтв на поєдинок. В результаті цього він проводить чотири поєдинки з найбільш відомими бійцями в Бразилії і перемагає у всіх чотирьох.

У 1937 його запрошено представити капоейру президенту Бразилії Жетуліу Варгасу, в результаті чого Местре Бімба отримав сертифікат Міністерства Освіти Бразилії.

У 1942 році Местре відкрив свою другу школу, яка існує і в наші дні.

Местре Бімба був шахтарем, теслею, комірником, портовим вантажником, але в першу чергу він завжди був капоейрістом. Будучи незадоволений марними обіцянками і відсутністю підтримки з боку правителів штату Баїя, в 1973 році він переїхав в Гоянія на запрошення одного з колишніх учнів. Через рік, а точніше 15 лютого 1974 року народження, він помер від серцевого нападу.

Правила Академії Местре Бімби:

  • Не пити і не курити, так як це впливає на результати капоеріста;
  • Уникати демонстрації власного розвитку як капоеріста за межами академії (важливість ефекту несподіванки);
  • Уникати розмов під час тренувань, замість цього спостерігати і вчитися;
  • Щодня практикувати базові навички;
  • Не боятися підходити близько до свого суперника – чим ближче ти підходиш, тим більшого ти навчишся;
  • Бути розслабленим;
  • Краще бути переможеним в роді, ніж на вулиці;